Burs Başvuru

Sevgili Öğrenciler,

Başarılı bir lise eğitimi ve ardından zorlu bir sınavı atlatarak bir üniversite kazandınız. Şimdi ailenizden uzakta, İstanbul’da yaşamak, hatta okumak durumundasınız. Belki de hayatınızda ilk defa başka bir şehirde yalnız yaşayacaksınız. Yeni bir okula alışmak, İstanbul’da yaşama alışmak size zor gelebilir. Karşınızda çözmek zorunda olduğunuz maddi manevi sorunlar olabilir. Kendinizi yalnız hissetmeyin. Biliniz ki İstanbul’da da sizin şehrinizin insanları sizinle. Bizden yardım istediğinizde imkanlarımız dahilinde sorunlarınızı çözmek, size yardım etmek üzere yanınızdayız.

Gaziantepli olup İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerimize derneğimiz bir aile olacaktır. Bu kapsamda başarılı olan ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilerimize burs verilmektedir. Burslarımız her yıl Ekim ayında başlamakta ve Haziran ayında sonlanmaktadır. Başvurular ve elemeler Eylül ayında sonlanmaktadır. Adil karar verebilmek için elemeler derneğimizin belirlediği puanlama cetveline göre yapılmaktadır ve kişisel tavsiyeler, tanışıklıklar dikkate alınmamaktadır. Burslarımız birer yıllık olup her yıl yeni başvuru alınmaktadır.

Sevgili gençler,

Temmuz ayından itibaren web sitemizdeki duyurulardan başvuru ve eleme tarihlerini takip ediniz. Aşağıda burs programına ilişkin açıklamaları ve burs müracaat formunu bulacaksınız. Lütfen açıklamaları okuyarak bu kuralları kabul ettiğinize emin olunuz. Gerekli belgeleri hazırlayarak tarafımıza iletiniz.

Size başvuru sonuçları bildirilecektir. Burslarınızı derneğimize gelerek imza karşılığında elden alabileceğiniz gibi bildireceğiniz bir banka hesabına yatırılarak da alabilirsiniz.

Başarılarınızın devamını diler, ülkemize yararlı birer birey olarak yetişmeniz konusunda desteğimizi esirgemeyeceğimizi bilmenizi isteriz.

İstanbul Gaziantepliler Derneği